Ölüdeniz Otelleri’nde Erken Rezervasyon Başladı…

Berrak mavi suların yemyeşil ormanlarla birleştiği yer, Ölüdeniz… Fethiye’ye bağlı olan Ölüdeniz, yabancı ve yerli turistlerin akınına uğramaktadır. Türkiye’de gidelebilecek en güzel yerlerden bir tanesidir. Doğal güzelliğinin yanı sıra, Antik Çağlar’dan kalan kentleriyle adeta kendine hayran bırakmaktadır. Anadolu’nun güneybatısında Teke Yarımadası’nda bulunan bu güzel yer, Likyalılar tarafından ışık ve güneş diyarı, Ortaçağ’da ise Uzak Diyar olarak anılmaktadır. Çok önemli bir coğrafyaya sahip olan Ölüdeniz, ismini aldığı lagün yapısıyla güzelliğini gözler önüne serer. Kara parçasının önünü kapattığı kumsalıyla, bir göl görüntüsü oluşturan Ölüdeniz, rüzgardan ve denizin akıntılarından etkilenmediği için durgun bir yapıdadır. En ufak bir kıpırtının olmadığı bu yer, adeta doğal bir havuz görünümündedir. Ölüdeniz’de yüzerken çok eğlenecek hem de güven içerisinde tatil yapacaksınız. Denize göre rengi daha koyu olan Ölüdeniz’de, sanmayın ki su durgun ve bu nedenle temiz değil! Aksine gün boyu 3 farklı akıntıya maruz kalan Ölüdeniz, siz hiç farkına varmadan kendi kendine temizlenir…

ölüdeniz otelleri

Bu muhteşem yere geldinizde nerede kalacağım diyorsanız, endişe etmenize gerek yok! Çünkü Ölüdeniz erken rezervasyon otelleri konforlu bir şekilde sizi ağırlayabilir. Hele ki, erken rezervasyon döneminde yaptıracağınız rezervasyonlar ile bu tatili çok daha avantajlı hale getirebilirsiniz. Eğer o tarihte bir işim çıkar diye endişeleniyorsanız, 72 saate kadar İptal Güvence Paketi ile gönlünüz rahat olabilir. Ölüdeniz Otelleri‘nin hepsinin denize kıyısı bulunmayabilir ama zaten Ölüdeniz’in kendisi tek başına yeter… Bunun dışında Belcekız Plajı’nda da çok keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Ölüdeniz’de sadece deniz girmek değil, su sporlarının ayrı bir yeri vardır. Burada halka açılmış plajlarda gün boyu işletmelerin sunduğu su sporları ile eğlenebilirsiniz. Ayrıca günübirlik tekne turları bulunan Ölüdeniz’de, Aya Nikola Adası, Gemile Koyu, Karacaören, 12 Adalar ve Göcek’i görmek güzel olabilir.

ölüdeniz erken rezervasyon otelleri

Sabah erkenden Fethiye Ölüdeniz Otelleri‘nde çıktığınız andan itibaren eğitmeninizle buluşarak, 30-40 dakika sürecek yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Babadağ’a 4×4 ciplerler çıkıldıktan sonra, Belcekız Plajı’na süzüle süzüle yere inebilirsiniz. Oldukça deneyimli pilotlar eşliğinde gerçekleştirildiği gibi, deneyimli iseniz bu sporu kendiniz de yapabilirsiniz. Renkli fotoğrafların ortaya çıktığı bu anda, yukarıdan Ölüdeniz’in muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz. Akşam yemeğini dilerseniz otelinizde dilerseniz de sahil şeridinde bulunan restoranlardan birinde yiyebilirsiniz. Geceleri ise, Belcekız Plajı’nda armut minderlerde ve mum ışığı eşliğin yıldızlara bakabilir ve müziğin ritmine kendinizi kaptırabilirsiniz.

Siz de bu yaz hem dinlenmek hem de eğlenmek istiyorsanız, Ölüdeniz sizin için biçilmiş kaftan! Özellikle Fethiye Ölüdeniz oteller her şey dahil sistemi ile daha uygun fiyatlara, daha konforlu şekilde tatil yapma imkanı bulursunuz. Haydi durmayın, erkenden rezervasyonunuzu yaptırın!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir