Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Ege’nin turkuaz güzeli Fethiye göreni büyülüyor. Birçok tatil yerine bir kere gidilebilir ama Fethiye’ye değil. Birçok kişi Fethiye’ye birkaç kere gitmiştir. Fethiye’ye nasıl gidilir, bu kadar insan hangi yolları tercih eder?

Fethiye’ye tam dört şekilde ulaşabilirsiniz. Birincisi hava yoluyla. Yine Muğla’da bulunan ATM Dalaman Havalimanı’ndan sık sefer yapan toplu taşıma araçlarıyla veya taksiyle aktarma yapabilirsiniz. Fethiye tatil paketleri uçaktan otele, otelden uçağa transferinizi de dahil eder. Tatil paketiniz yoksa da sıkıntı yaşamazsınız. İkinci seçeneğiniz otobüsle. Birçok otobüs firması bu popüler merkeze doğrudan seferler düzenler. Doğrudan merkeze gittikleri için transfere gerek kalmaz ama tabii uçak yolculuğundan daha uzun sürer. Üçüncü seçeneğiniz kendi aracınızla. İmkanınız varsa böylesi en keyiflisi hem fazla uzun sürmeden hem de keyfinize göre mola vererek Fethiye’ye ulaşabilirsiniz. Dördüncü ve her tatil merkezine nasip olmayan seçeneğiniz ise deniz yoluyla. Tekne veya yatla Fethiye’ye gelebilirsiniz. Mavi yolculuk yapıyorsanız Fethiye’yi duraklarınıza dahil edebilirsiniz.

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?Fethiye’de gezilecek yerler arasında açık ara en üstte Ölüdeniz yer alır. Ölüdeniz karanın içine sokulmuş, göl özellikleri taşıyan bir koydur. Ama suyunu üç şekilde devridaim yapabildiği için her zaman tertemiz kalır. Kumsal ve sığ olmasıyla çocuklar ve yüzmeyi iyi bilmeyenler için idealdir. Ölüdeniz’in yakınındaki Belcekız Plajı daha derin, daha dalgalı ama olabildiğine berraktır. Öyle ki baktığınızda yüzen balıkları bile görebilirsiniz. Fethiye’de Çalış Plajı da temizliği ve su sporlarına elverişliliğiyle dikkat çeker. Hepsinin halk plajı olması da cabası! Babadağ’dan yamaç paraşütüyle atlamak da aktivite listenize alınmalı. Fethiye’de günübirlik tekne turlarına katılmayı unutmayın. Fethiye merkez veya Ölüdeniz’den başlayan tekne turlarında muazzam doğasıyla Kelebekler Vadisi, bir zamanlar Hristiyan hacıları ağırlamış olan St. Nicholas Adası ve birçok koyu görebileceksiniz. On İki Adalar turunda Göcek çevresini görebilecek, muhteşem adaların açıklarında veya turkuvaz koylarda denize girebileceksiniz. Dalyan tekne turunda sazlıklardan geçecek, kayalara oyulmuş Likya kral mezarlarını, şanslıysanız caretta caretta kaplumbağalarını ve mavi yengeçleri görecek ve İztuzu Plajı’nda yüzme molası vereceksiniz.

Fethiye

Fethiye otelleri

Fethiye otelleri her yanıyla harika olan bu yerde istediğiniz şekilde ve dilediğiniz ölçüde harcama yaparak unutulmaz bir tatil yapmanızı sağlayacak. Butik otellerden 5 yıldızlı otellere, herşey dahil otellerden balayı otellerine birçok seçenek sizi bekliyor. Buradaki otelleri dolmadan yakalamak için Fethiye erken rezervasyon dönemini takip edin ve indirimlerden yararlanın. Fethiye’de tatil yapma fırsatını sakın kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir