Fethiye Ölüdeniz Otelleri

Fethiye Ölüdeniz otelleri dünyaca ünlü Ölüdeniz’e yakın olabileceğiniz, muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz otellerdir. Fethiye Ölüdeniz’de beğenmeyeceğiniz otel neredeyse yok.

Ölüdeniz, Türkiye’nin en rağbet gören kumsallarından biridir. Özellikle kuş bakışı fotoğraflarında daha net görebileceğiniz muhteşem bir rengi vardır. Ormanlar arasında sokulmuş saklı bir cennet gibidir. Ölüdeniz hakkında Belcekız Koyu’yla anılan efsaneler vardır. Belcekız’ın sevdiği delikanlı babasıyla bir teknede dalgalarla boğuşurken ilerideki sakin koya sığınmayı önermiş ama babası delikanlıyı denize atmış. Belcekız’da üzüntüsünden kahrolmuş. O yüzden dalgaların dövdüğü hırçın koy Belcekız, delikanlının babasının sonradan keşfedip oğlunun haklılığını anladığı koy da Ölüdeniz adını almış. Efsaneler bir yana… Ölüdeniz Türkiye’nin lagün, yani deniz kulağı oluşumlarından biridir ve ormanların arasında durgun bir göl gibidir. Ama gölden farklı olarak üç şekilde su devridaim olur ve dolayısıyla Ölüdeniz hep tertemiz kalır.

Ölüdeniz Tatil Yerleri

Ölüdeniz TatiliFethiye tatili deyince akla ilk gelen Ölüdeniz’dir. Ölüdeniz muhteşem olmakla birlikte Fethiye’deki envai çeşit yerden sadece bir tanesidir. Ölüdeniz’in hemen yakınındaki Belcekız Plajı rüzgarda hırçın dalgalarla boğuşsa da akvaryum gibi denizi ve büyüleyici su altı çeşitliliğiyle eşsizdir. Çalış Plajı hem oldukça geniştir hem de Fethiye merkeze yakındır. Dalyan’da bulunan İztuzu Plajı hem uzun kumsalıyla hem de caretta carettaların yumurtlama yeri olmasıyla ilgi çekicidir.

Ölüdeniz Plajı, Belcekız Plajı, Çalış Plajı ve İztuzu Plajı halk plajlarıdır. Dolayısıyla, Fethiye otelleri deniz kıyısında olmasa bile en güzel plajlardan dilediğiniz kadar yararlanabilirsiniz. (İztuzu hariç, İztuzu korunan bir bölge olduğu için Fethiye’den tekne turuyla gelmeniz gerekir.)

Fethiye Ölüdeniz OtelleriFethiye’de gezilecek yerler plajlarla sınırlı değil. Fethiye Karya uygarlığının bitiminde Likya uygarlığının başında bulunduğu için tarih yönünden de zengindir. Dalyan’da kayalara oyulmuş kral mezarları, Kayaköy, Likya Yolu’nda yürüyenlerin göreceği daha birçok eser bulunuyor. Ölüdeniz’den ve Fethiye’den düzenlenen günübirlik tekne turları da var. Bu turlarda Kelebekler Vadisi’ni görme şansını da elde edeceksiniz. Kelebekler Vadisi’nin yukarısındaki Faralya ve Kabak Koyu da sakin ve doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyenleri kucaklıyor.

Fethiye otel fiyatları oldukça ekonomik bir tatil yapmanızı sağlayacak çeşitlilikte. Fethiye butik otelleri samimi ve farklı bir tatil yapmanız için ideal. 5 yıldızlı Fethiye otelleri Fethiye Ölüdeniz’i tüm konforuyla yaşamanızı sağlayacak. Herşey dahil Fethiye otelleri tatilde en çok harcamanın yapıldığı yiyecek ve içeceklere ekstra masraf yapmanızı önleyecek. Fethiye balayı otelleri Ölüdeniz’in turkuvaz manzarası eşliğinde aşk tazelemeniz için gereken tüm atmosferi verecek. Siz siz olun, Fethiye erken rezervasyon dönemini kaçırmayın.

One thought on “Fethiye Ölüdeniz Otelleri”

  1. geçen yıl kaldığımız otelde özellikle animasyon ekibinin performansı ve türk misafirlerle olan alakaları süperdi. Bu yıl tekrar fethiyeye gitmeyi düşünüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir