Fethiye merkez otelleri Fethiye’nin işlek merkezinde yer alan, Ölüdeniz Plajı ve Belcekız Plajı gibi plajlara, günübirlik tekne turlarının kalkış noktalarına rahatça erişmenize olanak veren otellerdir. Yaşayacağınız konfor da cabası…

Fethiye tatili her açıdan birçok imkan sunuyor. Fethiye antik çağlardan beri çok stratejik ve birçok uygarlığı görüp geçirmiş bir şehir. Yunan’dan Perslere, Bizans’tan Osmanlılara kadar birbirinden farklı uygarlık deneyimleri yaşamış. Yer yer kalıntılara rastlamanız mümkün. Dalyan tekne turuna çıkarsanız kayalara oyulmuş muazzam kaya mezarlarını görebilirsiniz. Kayaköy de başka bir tarihi alan.

Fethiye'de gezilecek yerlerFethiye merkez otellerinde kalmanızın avantajlarından biri Ölüdeniz’e yakın olmanız. Ölüdeniz tam bir lagün, yani deniz kulağı özelliği gösterir. İç kısımda dış etkilerden korunan Ölüdeniz’de dalga oluşmaz. Ama durgunluğuna rağmen su üç şekilde devridaim olduğu için her zaman tertemiz. O kadar ki Mavi Bayrak sahibi. Bir de halk plajı. Hem halk plajı hem de Mavi Bayraklı olan bir başka plaj Ölüdeniz’in çok yakınındaki Belcekız Plajı. Ama burası daha farklı. Rüzgara açık ve zaman zaman dalgalı. Pırıl pırıl. Suda yüzen rengarenk balıkları görebiliyorsunuz.

Merkezde konaklayanlar için Fethiye’de gezilecek yerler de yakında. Ölüdeniz veya Fethiye merkezden kalkan günübirlik tekne turlarıyla kara yolundan görmenizin mümkün olmadığı adaları ve koyları görebilirsiniz. Metrelerce aşağısının cam gibi göründüğü akvaryum gibi koylarda yüzmek istemez misiniz? Fethiye Likya Yolu’nun da başlangıç noktası. Likya Yolu’nda yürüyüşe başlamadan önce Fethiye merkez otellerinde istirahat edebilirsiniz. Başka bir cennet olan Kelebekler Vadisi mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Vadinin yukarısındaki Faralya ve nispeten keşfedilmemiş kalan Kabak Koyu da Fethiye’deki büyüleyici yerlerden.

Fethiye Otelleri

Fethiye Merkez OtelleriFethiye otelleri sadece merkezde değil Fethiye’nin başka yerlerinde de hizmet veriyor. Örneğin, Çalış’ta da birçok güzel Fethiye oteli var. Tertemiz olan Çalış Plajı da halk plajı ve oldukça uzun. İster merkezde ister başka yerde bir otel seçin, halk plajını istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. O yüzden otel seçenekleriniz aslında çok geniş.

Fethiye otel fiyatları kaldığınız otele göre değişiklik gösterir. Otelleriniz 5 yıldızlı Fethiye otelleri mi yoksa Fethiye butik otelleri mi? Hangi otelleri seçerseniz seçin asıl belirleyici olan otelin konsepti olacak. Herşey dahil Fethiye otelleri ve ultra herşey dahil Fethiye otelleri ana öğünler, ara öğünler, ikramlar, alkolsüz içecekler, alkollü içecekler için ekstra masraf yapmamanızı sağlayarak ekonomik bir tatil geçirmenize önayak olurlar. Fethiye merkez otelleri Fethiye erken rezervasyon döneminde daha da indirimli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir