Tatil deyince tüm dünyanın gözü Fethiye’nin üstünde. Ölüdeniz gibi herkesin bildiği yerler dışında az keşfedilmiş yerleri de güzellikte rekabet içinde. İsminin tınısı bile güzel olan Faralya da buralardan biri. Fethiye Faralya otelleri hayallerinizden öte bir tatilin adresi olmaya aday.

Faralya, Uzunyurt adıyla da anılan bir Fethiye köyüdür. Muğla iline 165 km, Fethiye merkeze 25 km ve Ölüdenize 10 km uzaklıktadır. Köy 40 km’lik bir alan içinde bulunur. Burada Roma ve Likya döneminden kalıntılar, Kelebekler Vadisi ve başka doğal güzellikler yer alır. Faralya’ya Likya Yolu’yla da ulaşabilirsiniz. Kelebekler Vadisi’nin yukarısında yer alır ve muhteşem manzarayı yüksekten görmenizi sağlar. Kelebekler Vadisi’nden çıkacaksanız patika hakkında önceden bilgi edinmeniz iyi olur.

Fethiye’de gezilecek yerler saymakla bitmez. En başta Ölüdeniz ve Belcekız geliyor. Farklı özelliklerdeki bu iki plaj zıt özellikleriyle birbirini tamamlayan bir çift gibi… Fethiye Babadağ’da yamaç paraşütü yapma ve Fethiye’yi kuşbakışı seyretme şansı da elde edebilirsiniz. Fethiye’de tatil yaparken günübirlik tekne turlarını es geçmemelisiniz. Fethiye tekne turu ve On İki Adalar tekne turu kara yolundan görmenizin zor veya imkansız olan plaj, koy ve adaları ziyaret etmenizi sağlayacak. Kelebekler Vadisi doğal bir SİT alanı ve tesis inşa edilmesi yasak. Burada plajda denize girebilir, doğa yürüyüşü yapabilir, nadir görülen Anadolu kaplan kelebeğini arayabilir veya şelaleye çıkabilirsiniz.

Fethiye TatiliFethiye otelleri ilçenin çeşitli bölgelerinde bulunabilir. Fethiye Ölüdeniz otelleri, Belcekız otelleri, Çalış otelleri, Hisarönü otelleri ve Göcek otelleri her yıl yerli yabancı binlerce tatilciyi ağırlıyor. Fethiye’nin turkuvaz denizinden yararlanmak için ille de deniz kıyısında bir otele yerleşmeniz gerekmiyor. Halk plajlarında istediğiniz saatte istediğiniz kadar yüzebilirsiniz. Ölüdeniz, Belcekız, Çalış, hepsi halk plajı. Otel konusunda bütçenize ve zevkinize göre sayısız seçenek sizi bekliyor. Fethiye butik oteller yörenin atmosferini iliklerinizde hissetmenizi sağlayacak üstün kaliteli hizmet ve orijinal mimariyle beğeninize sunuluyor. 5 yıldızlı Fethiye otelleri hiçbir lüksten kaçınmayarak birçok aktiviteyle hizmet veriyor. Fethiye’de gezilip görülecek çok şey var ama muhteşem bir otelde kalmanın zararı da yok!

Ekonomik bir tatil isteyenlere not düşelim. Herşey dahil Fethiye otelleri ve ultra herşey dahil Fethiye otelleri yiyecek ve içecek masraflarınızı iyice azaltacak. Fethiye erken rezervasyon döneminde özel indirimler ve cazip ödeme seçenekleri sizi bekliyor olacak. Fethiye tatili için fırsat yaratmakta çekinmeyin, elinize geçen fırsatları asla kaçırmayın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir